Barion Pixel

Kedves Vásárlóink!

A megnövekedett rendelésszám miatt,  a csomagok feldolgozásában és kiszállításában 2- 3 munkanap csúszás lehetséges! Kérjük, ezt a rendelés leadásánál vegyék figyelembe! Köszönjük türelmüket! 

 

Érzékelők

Rendezés:

Az esőérzékelő feladata nyilvánvaló. Abban a pillanatban, hogy észleli a csapadékot leállítja az öntözést, ezzel is mérsékelve a vízfogyasztást. Vagy ez mégsem így működik? A fent ecsetelt eshetőség a response működési elvű készülékek esetén állja meg a helyét. A gyors reagálás ugyanis lehetővé teszi, hogy az öntözés azonnal szüneteljen. Ám az esetek többségében olyan érzékelőt helyeznek üzembe, mely egy darabig gyűjti a lehulló csapadékot, és amikor az esővíz mennyisége eléri azt a szintet, amit a rendszer érzékel, akkor kezd szünetelni a locsolás. Ha már találkozott nyári esőben is vadul öntöző rendszerrel, akkor ilyen hatásmechanizmusról van szó. Nem rossz alapvetően ez a megoldás, de tény, és való, hogy nem erőssége a spórolás. Az már csak önön múlik, hogy melyik alternatívát preferálja? A quick response, ahogy az az elnevezéséből is kiderül gyors reakcióidőt jelent. A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy a szenzor, amint érzékeli az égből lehulló csapadékot azonnal kiadja az öntözés leállítására szóló parancsot a vezérlőnek, ami végrehajtja azt.

A spórolás így maximalizálható, hiszen abban a pillanatban, hogy a természet gondoskodik az öntözésről a rendszer nem kísérli meg azt, a vezetékes variáns segítségével megoldani. Hova helyezze el az esőérzékelőt? Az öntözés helye fontos szempont akkor, amikor azt kívánja meghatározni, hogy hova tegye az eső érzékelésére specializált szenzort. A konkrét paraméter függvényében több lehetőség közül is válogathat. Az esőcsatorna például kiváló alternatíva, de akár falra, vagy kerítésre is felteheti a készüléket. Az eszköz azért is hatalmas találmány, mert ön állíthatja be az optimális kiszáradási időt. Tehát az öntözés akkor indul be újra, amikor a megadott paraméterek teljesülnek. Ez legalább annyira lényeges momentum, mint az öntözés leállításának időzítése. A kettő összehangolása eredményezheti a tökéletesen gazdaságos, és egyben maximálisan hatékony öntözést. Ha olyan karbantartást nem igénylő, szabadalmaztatott érzékelőmechanizmust választ, amit csak üzembe kell helyeznie, akkor ezzel a lépésével nagy terhet vehet le a saját válláról.