Barion Pixel

Reagron Cseresznyelégy alapcsapda

4.190 Ft
Cikkszám: KC0646
Elérhetőség: 10 db raktáron
Várható szállítás: 2024. november 25.
Gyors szállítás, akár másnapra
GLS, DPD futárszolgálattal 59 000Ft felett díjmentes egy csomagban max 40Kg-ig!
29 000Ft felett díjmentes GLS, MPL és FoxPost csomagautomatába
Packeta csomagpontba már 990Ft tól
Kis csomagok esetén
4.190 Ft

Leírás és Paraméterek

Cseresznyelégy, Keleti cseresznyelégy
 (Rhagoletis cerasi, Rhagoletis cingulata)

Tápnövénye:
A fajok a cseresznye és a meggy fő károsítói

Kártétele:
A gyümölcsben kikelő lárvák rágásukkal és ürülékükkel pépesítik, szennyezik a termést. A kifejlett lárva jellegzetes lyukat hagyva távozik a gyümölcsből

Életmódja:
A cseresznyelégy egész Európában elterjedt, a cseresznye és a meggy állandó és kitartó kártevője. Évente egy nemzedéke van, a rajzása májusban a legintenzívebb és július elejéig elhúzódhat. A keleti cseresznyelégy amerikai eredetű és 2006 óta egyre jobban terjed hazánkban is. Ennek is évente egy nemzedéke van, de rajzása elhúzódó, augusztusig is eltarthat. A bábok a fák környékén a talajban telelnek át. A kifejlett gyümölcslegyek fekete színűek, csak a tor vége lehet sárgás. Szárnyuk mintázata eltérő, és a két faj ennek alapján különböztethető meg. A legyek tojásaikat a kikelésüket követően 5-10 napon belül helyezik el a gyümölcshúsba. A kikelt lárvák kifejlődésük alatti 10-15 napon keresztül rágják pépesítik a gyümölcs belsejét. A kifejlett lárvák a  termésből kirágják magukat  és a földre esve bebábozódnak az átteleléshez.

Tanácsok a védekezéshez:
Az első lárvák kikelése általában a rajzás kezdete után 1-2 héten belül, tömeges kelése a rajzáscsúcsot követő 5-10 nap elteltével várható. A rajzás ismerete rendkívül fontos, mivel az esetleges vegyszeres védekezés a rajzáscsúcs időszakában igazán hatékony. Segíti a védekezést a gyümölcsfák alatti terület felásása fertőtlenítése. Mivel a cseresznyelegyek általában  kis távolságra repülnek, a rendszeres REAGRON csapdás védekezés egy kiskertben jelentősen megritkítja a populációt, és így a kártételt.

Feromon csapdák kihelyezése:
Csapdák kihelyezése április végén célszerű. A csalogatóanyagot a ragasztóban tartalmazó sárga lapokat kb. 8 hetente cserélje.

Ellenőrizze a csapdákat heti két alkalommal. Számolja össze az adott időszakban befogott legyek számát és jegyezze fel. Az adatokból látható a rajzásdinamika és meghatározható a beavatkozás ideje. Ha a csapda kevés cseresznyelegyet fog be a tapasztalati rajzáscsúcsok idején is, az kis fertőzöttségre utal. Kiskertekben néhány további csapda kihelyezésével a cseresznyelegyek befoghatók és a kártétel visszaszorítható. Így óvjuk egészségünket és környezetünket.