Leírás és Paraméterek
A 'Prisedent' fajtát T. Rivers állította elő Angliában, 1901 óta terjed, a legtöbb szilvatermesztő országban megtalálható. Magyarországon az 1980-as évektől telepítik. A szilva közepes fényigényű a nyári erős napsugárzás a gyümölcs felületén perzselést a mag felmelegedése következtében körüli barnulást okoz évi tíz fok átlag hőmérséklet meghaladja a szilva minimális igényét az európai szilvák mély nyugalmi állapota februárban szakad meg a téli és tavaszi fagyok csak ritkán okoznak termést kiesést nagymértékű virágrügy vagy virágkárosodás csak az érzékeny fajtákon és a fagyos területeken fordul elő. Vízigényes növény évi 600 mm egyenletes eloszlású csapadék mellett fejlődik jól van kevésbé válogat de a laza és a kötött savanyú és meszes talajokon is jól érzi magát. Legsikeresebben azonban a tápanyagban gazdag, mélyrétegű, humuszos vályogtalajon termeszthető.
Érési ideje: Szeptember közepén, a 'Stanley' után 10 nappal érik.
Gyümölcse: 45-55 gramm átlagtömegű, gyümölcsei átmérője 40 mm. Alakja megnyúlt, lekerekített. Héja sötét ibolyás színű, hamvas. Húsa sárga, kemény, savas, magvaváló, közepes ízű.
Hajtásrendszere: Közepes növekedési erélyű, felfelé törő koronájú.
Termőképessége: Korán nyíló önmeddő virágainak termékenyülőképessége jó. Korán termőre fordul, rendszeresen és bőven terem. Porzói: Stanley, Debreceni muskotály, Ruth Gerstetter, Ageni, Althann ringló, Cacanska Rodna, Bluefre
Kártevői, betegségei: Száraz termőhelyen apró és íztelen gyümölcsöket nevel. A téli és a tavaszi lehűléseket jól tűri. A sarka vírus nem okoz jelentős kárt a gyümölcsökön. A monília fertőzésre hajlamos, a polisztigmás levélfoltosságra kevésbé fogékony.
Felhasználása: Elsősorban friss fogyasztása alkalmas, de befőtt és aszalványkészítésre és megfelelnek.
Előnye: Ízvilága, sokoldalú felhasználhatósága.